Osalejale

LÜHIFILMIDE REGISTREERIMINE 2022. AASTA TALLINNA POLÜTEHNIKUMI FILMIFESTIVALILE ON LÕPPENUD!

Kuuendat korda toimuv Tallinna Polütehnikumi Filmifestival ootab Sinu lühiflmi! Tutvusta oma loomingut laiemale vaatajaskonnale ja saa tunnustatud oma ala professionaalidelt!

Tallinna Polütehnikumi Filmifestival on kuuendat korda toimuv lühifilmide võistlus, kus saavad osaleda kutse- ja üldhariduskoolide õpilased nii Eestist kui ka esmakordselt välismaalt, kõrgkoolide ja ülikoolide tudengid ning huvikoolide õpilased.

NB! Osaleja meeskonnas peavad olema vähemalt kaks liiget mõne õppeasutuse õpilased ja/või tudengid!

Projekte ootame viies põhikategoorias, milleks on muusikavideo, dokumentaalfilm, sketš, animafilm, mängufilm ja kahes alakategoorias, milleks on tudengifilm ja rahvusvahelised noorte lühifilmid. 

NB! Tudengid, kes õpivad kõrgkoolides või ülikoolides registreerivad oma projekti tudengifilmi kategooriasse ja õpilased või tudengid, kes õpivad välismaa õppeasutustes registreerivad oma projekti rahvusvaheliste noorte lühifilmide kategooriasse!

Dokumentaalfilmi, mängufilmi, tudengifilmi ja rahvusvaheliste noorte lühifilmide kategooriate projektide pikkus on maksimaalselt 15-minutit, animafilmi kategooria projekti pikkus on maksimaalselt 10-minutit, muusikavideo ja sketši kategooria projekti pikkus on maksimaalselt 5-minutit. 

AJAKAVA 2022

02.12.2021 kell 18:00 – TPTFF’22 avasaade + algab registreerimine

12.02.2022 kell 23:59 – Lõpeb TPTFF’22 registreerimine

05.03.2022 kell 23:59 – Tööde esitamise tähtaeg

06.04.2022 kell 18:00 – TPTFF’22 gala Artise kinosaalis

Information about international youth short films category can be found HERE!

TPTFF’22 sai alguse avatseremoonia otsesaatega kooli telestuudiost, mis jõudis nii ERR Menu kui ka Delfi TV eetrsse. Saatejuhiks oli Jüri Muttika.

Otsesaates käisid külas TPTFF’20 muusikavideo kategooria ja peavõitja “Venna laul” operaator-monteerja Raiko Sten Reidla, eelmise aasta kohtunik Kaspar Kaljas, TPTFF’19 mänguflmi kategooria ja peavõitja “Harjumus” meeskond ning ette võeti ka stuudiomäng, kus oli kategooriateks Eesti filmimuusika ja tsitaadid. 

TPTFF'22 avatseremoonia

OSALEMISTINGIMUSED

  1. Registreerimisel tuleb lisada projekti pealkiri, projekti sünopsis ehk lühikirjeldus, meeskonna andmed (produtsent, režissöör, stsenarist, operaator), kus tuleb iga meeskonnaliikme juurde lisada kontakttelefon ja e-maili aadress. Seda selleks, et korraldusmeeskond saaks vajadusel osaleja meeskonnaga ühendust võtta.
   1. Projekti registreerija vastutab esitatud andmete õigsuse eest;
   2. Kui eelnevalt nimetatud andmeid ei ole projekti registreerimisel lisatud ning korraldusmeeskonnal ei ole võimalik kontakti saada andmete täpsustamiseks registreerinud osaleja meeskonnaga, siis on korraldusmeeskonnal õigus projekt filmifestivalilt eemaldada.
  2. Valmis projekt tuleb esitada .mp4 failina (vähemalt 720p) formaadis korraldusmeeskonnale. Kasutades selleks WeTransferi kaudu edastamist lisades e-maili aadressiks filmifestival@tptlive.ee või saates eelnevalt nimetatud e-maili aadressile drive’i lingi, kus korraldusmeeskond saab selle alla laadida ilma, et kvaliteet langeks
  3. Projekti saatmisel korraldusmeeskonnale tuleb saata ka kvaliteetne foto lühifilmist ning 20-sekundiline filmi tutvustav lõik ilma lisatud tiitriteta (foto soovitavalt 1920×1080 formaadis).
  4. Projektide registreerimine 2022. aasta Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalile algab 2. detsembril 2021 kell 14:00 ning lõpeb 12. veebruaril 2022 kell 23:59. Projektide esitamise tähtaeg 5. märtsil kell 23:59.
  5. Mitte eesti keelsetel projektidel peavad olema eestikeelsed tõlketiitrid ehk subtiitrid.
   1. Rahvusvahelised noorte lühifilmide kategooriasse esitatud lühifilmidel peavad olema inglisekeelsed subtiitrid ehk tõlketiitrid.
  6. Esitatud projekt ei tohi olla plagiaat.
  7. Projekt võib olla osalenud ka mõnel teisel filmifestivalil.
  8. Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalile esitatud projekte hindavad filmifestivali kohtunikud, kelleks on süsteemivälised inimesed.
  9. Kohtunikud otsustavad töid hinnates iga kategooria võitja.
  10. SMS rahvahääletusele ehk peavõitja tiitlile kandideerivad ainult põhikategooriate võitjad. Alakategooriate võitjad rahvahääletusel ei osale. Rahvahääletusel kohtunike punkte enam arvesse ei võeta.
  11. Kõik Tallinna Polütehnikumi filmifestivalile esitatud muusikavideod, dokumentaalfilmid, sketšid, animafilmid, mängufilmid, tudengifilmid ja rahvusvaheliste noorte lühifilmid laetakse üles filmifestivali kodulehel asuvasse Filmiriiulile
  12. Esitatud lühifilmid avaldatakse filmifestivali Filmiriiulis kuu aega enne filmifestivali kulminatsiooni. 

TPTFF sõnastik

Projekt – Tallinna Polütehnikumi Filmifestivali jaoks loodud või varem valminud töö (muusikavideo, dokumentaalfilm, sketš, animafilm, mängufilm, tudengifilm, rahvusvaheline noorte lühifilm).

Projekti meeskond – grupp inimesi, kes on olnud konkreetse projekti tööga seaotud algusest lõpuni.

Projekti registreerimine – oma idee registreerimine Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalile kasutades selleks spetsiaalset ette antud avaldust. 

Projekti esitamine – oma valmis töö saatmine Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalile kasutades selleks ette antud formaati. 

Kategooria – valdkond, kus on töö loodud ning millega ta kandideerib Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalile (muusikavideo, dokumentaalfilm, sketš, animafilm, mängufilm, tudengifilm, rahvusvaheline noorte lühifilm)

Põhikategooria – kategooria, mis on Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalil dokumentaalfilm, mängufilm, animafilmi, muusikavideo, sketš. 

Alakategooria – kategooria, mis on Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalil tudengifilm ja rahvusvaheliste noorte lühifilm. 

Kohtunikud – grupp kooliväliseid inimesi, kes hindavad Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalile laekunud töid ning valivad välja kategooriate parimad. Kohtunikukeks on Eesti filmi- ja kultuurimaastikul tuntud tegelased, oma valdkonna professionaalid.

PEATOETAJA 2022

MEEDIAPARTNERID 2022

TOETAJAD 2022