Osalejale

2024. aasta Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalile registreerimine on alanud!

Tallinna Polütehnikumi Filmifestival on seitsmendat korda toimuv üle-eestiline koolinoorte lühifilmide võistlus, kus saavad osaleda kutse-, üldharidus- ning huvikoolide õpilased.

Lühifilme ootame neljas  kategoorias: dokumentaalfilm, sketš, animafilm, mängufilm.

AJAKAVA 2024

 • 29.01.2024 –  algab registreerimine
 • 29.03.2024 kell 23:59 – lõpeb registreerimine
 • 25.04-23.05.2024  – Tallinna Polütehnikumi Filmifestivali filmiõhtud
 • 30.05.2024 kell 18:00 – Tallinna Polütehnikumi Filmifestivali gala kinos Sõprus

Registreeri oma lühifilm Tallinna Polütehnikumi filmifestivalile SIIN!

TPTFF'24

OSALEMISTINGIMUSED

 1. Lühifilmide registreerimine 2024. aasta Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalile algab 29. jaanuaril 2024  ning lõpeb 29. märtsil 2024 kell 23:59.
 2. Registreerimisel tuleb lisada lühifilmi pealkiri, lühikirjeldus, meeskonna andmed (produtsent, režissöör, stsenarist, operaator) ning vajalikud kontaktid.
 3. Registreeruja vastutab esitatud andmete õigsuse eest;
  1. Kui  registreerimisel lisatud andmed ei ole korrektsed ning korraldusmeeskonnal ei ole võimalik kontakti saada andmete täpsustamiseks registreerinud osaleja meeskonnaga, siis on korraldusmeeskonnal õigus projekt filmifestivalilt eemaldada.
 4. Pärast registreerimist saadetakse osalejale kinnituskiri ning info oma filmi üles laadimise osas.
 5. Dokumentaalfilmi, mängufilmi pikkus tohib olla maksimaalselt 20-minutit pikk. Animafilmi, sketši  pikkus tohib olla maksimaalselt 10-minutit pikk. 
 6. Esitatud filmi sisu ei tohi sisaldada ja/või propageerida vägivalda ja pornograafiat.
 7. Esitatud lühifilm ei tohi olla plagiaat.
 8. Võõrkeelsetel lühifilmidel (lühifilmidel, mis ei ole eesti keeles)  peavad olema eesti- või ingliskeelsed subtiitrid.
 9. Lühifilm võib olla osalenud või osaleda ka mõnel teisel filmifestivalil.
 10. Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalile esitatud töid hindavad filmifestivali kohtunikud, kelle nimed avalikustatakse aprillis 2024. Kohtunikud otsustavad iga kategooria võitja ja kõrvalnominatsioonid.
 11. Kategooriate võitjad avalikustatakse 30. mail toimuval Tallinna Polütehnikumi Filmifestivali galaõhtul. Kategooria võitjate seast valitakse galaõhtul rahvahääletusel peavõitja.
 12. Pidulik Tallinna Polütehnikumi Filmifestivali galaõhtu toimub 30. mail kinos Sõprus. Osalejatele saadetakse kutsed mai alguses 2024.
 13. Kõik Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalile esitatud lühifilmid laetakse üles filmifestivali kodulehel asuvale Filmiriiulile juunis 2024.
 14. Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalil osaleja nõustub filmi levitamisega filmifestivali raames.
 15. Korraldajal on õigus teha muudatusi osalemistingimustes ja festivali programmis.

TPTFF SÕNASTIK

Lühifilm – Tallinna Polütehnikumi Filmifestivali jaoks loodud või varem valminud töö.

Projekti meeskond – grupp inimesi, kes on olnud konkreetse lühifilmi tööga seotud algusest lõpuni.

Kategooria – filmiliik,  kus on töö loodud ning millega ta kandideerib Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalile (dokumentaalfilm, sketš, animafilm, mängufilm)

Kohtunikud – grupp kooliväliseid inimesi, kes hindavad Tallinna Polütehnikumi Filmifestivalile laekunud töid ning valivad välja kategooriate parimad. Kohtunikeks on Eesti filmi- ja kultuurimaastikul tuntud tegelased, oma valdkonna professionaalid.

PEATOETAJA 2024