Tallinna Polütehnikumi Filmifestival 2018

Kolmanda Tallinna Polütehnikumi Filmifestivali võitis Tallinna 32. Keskkooli õpilaste poolt tehtud mängufilm “Calm down”!

Kokku laekus konkursile 26 tööd. Esindatud oli 5 kategooriat: dokumentaalfilm, muusikavideo, sketš, animatsioon ja mängufilm. Viimane nimetatud kategooria oli ka ühtlasi kõige populaarsem ning esindatud sel aastal esmakordselt.

Muusikavideo kategooria võitis Jüri Gümnaasiumi õpilaste poolt tehtud “Laura”, dokumentaalfilmi Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilase Victoria Viiligu kunstiline film “Sotsiaalmeedia on nagu kaitseklaas”, sketši kategooria võitis Aegviidu Kooli õpilaste “Joondu! Valvel”, animatsiooni võitis Märjamaa Gümnaasiumi meeskonna projekt “Kissa” ja mängufilmi kategooria võitis Tallinna 32. Keskkooli õpilaste mängufilm “Calm down”.

Sellel aastal kuulusid žüriisse AllFilmi produtsent ja helirežissöör Ivo Felt, telekanali Kanal 12 programmijuht Madis Kimmel, Eesti Televisiooni režissöör Elo Selirand, VAT Teatri dramaturg Mihkel Seeder ja operaator Erik Öösalu.

Muusikalise poole eest kandsid hoolt Noortebänd 2017 võitja Rainer Ild ja Tallinna Polütehnikumi õpilane Oliver Erlich. Rainer Ild tegi ka oma uue singli “Feeble mind” esmaesitluse galaõhtul.

Täname meie tänavuse aasta filmifestivali toetajaid:

Apollo, Tallinna Linnateater, SeeSee Stuudio, Exit Room, kino Sõprus, Videal Productions, Tehnoturg ja Walgus! Erilised tänud peatoetajale Overall ja Canon. Ametlikud meediaparnerid on TV3 Play ja Tallinna Televisioon.

Kõiki esitatud lühifilme saab vaadata nii TV3 Play keskkonnas kui ka filmifestivali Filmiriiulist!

TPT Filmifestivalist jõudis Tallinna Televisiooni eetrisse aprilli lõpus erisaade nimega “Tallinna Polütehnikumi Filmifestival 2018”, mida saab vaadata siit:

TPT Filmifestival 2018 sai oma piduliku kulminatsiooni galaõhtuga kinos Artis, mida sai otseülekande kaudu vaadata ka vaataja kodudes. Otseülekannet saab järelvaadata siit: